Jak znaleźć franczyzodawcę?

Franczyza stała się w ostatnich latach niezwykle popularnym modelem biznesowym. Biorąc pod uwagę liczne korzyści płynące z takiego rozwiązania, jest to całkowicie zrozumiałe. Sprawdzony wcześniej model biznesowy gwarantuje pewne wejście na rynek oraz stabilne zabezpieczenie. Zdając sobie z tego sprawę, coraz więcej osób poszukuje sposobu na wejście w system franczyzowy. Ten proces sam w sobie może okazać się problematyczny, ponieważ niewiele osób wie, jak znaleźć franczyzodawcę. Podpowiadamy jak to zrobić.

Jak znaleźć franczyzę i kiedy należy szukać?


Własny biznes tworzy więcej możliwości niż praca naetacie. Prowadząc działalność zyskujesz szansę sprawdzenia się w roli osoby kierującej zespołem, a także masz realny wpływ na kształtowanie się lokalnego rynku. Stając się przedsiębiorcą umożliwiasz wielu ludziom uzyskanie nowej pracy, często na lepszych warunkach. Dodatkowo prowadzenie działalności to również duża szansa na większe zyski niż dotychczas. Z takich zalet prowadzenia biznesu z pewnością zdają sobie sprawę wszyscy, którzy kiedykolwiek pomyśleli o porzuceniu pracy na etacie. Wejście na rynek jako przedsiębiorca może więc wydawać się kuszące, jednak jak to zrobić, gdy nie posiadasz doświadczenia w prowadzeniu działalności? Z pomocą przychodzi system franczyzowy, dzięki któremu franczyzobiorca zostaje wprowadzony w tajniki wybranego przez siebie biznesu. Działanie na zasadzie franczyzy to pewny start na lokalnym rynku, a rozpoznawalna firma z wyrobioną już wcześniej pozycją, ma większe szanse na przyciągnięcie klientów w krótszym czasie niż konkurencja, dopiero zaczynająca swoją przygodę. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wejście do modelu franczyzowego. Samo rozpoczęcie prowadzenia biznesu jest o wiele łatwiejsze, ponieważ franczyzobiorca otrzymuje wszelkie niezbędne wytyczne oraz wskazówki. Największy problem przyszłym przedsiębiorcom sprawia jednak samo pytanie: jak znaleźć franczyzę?


Jak znaleźć franczyzodawcę?


Od umiejętnego wyboru franczyzodawcy wiele zależy, ponieważ to na jego wizji biznesu będziesz opierać swoją przyszłą działalność na rynku. Inwestowanie w niesprawdzone założenia może skutkować bolesnym zderzeniem z rzeczywistością. System franczyzowy bazuje na charakterystycznych założeniach, opierających się przede wszystkim na transparentności obu stron. Jeśli więc zastanawiasz się, jak znaleźć franczyzodawcę, musisz pamiętać o dokonywaniu jedynie sprawdzonych wyborów. 


Polska Organizacja Franczyzodawców


Poszukiwania warto rozpocząć od sprawdzonych źródeł. Polska Organizacja Franczyzodawców zrzesza wielu przedsiębiorców działających na modelu franczyzowym. Franczyzodawca, który chce należeć do tego grona, musi spełniać normy Europejskiego Kodeksu Etyki Udzielania Franczyzy. 


Poszukiwania na lokalnym rynku


Możesz korzystać z pomocy specjalnych organizacji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać tych najbardziej tradycyjnych metod. Wystarczy po prostu odwiedzić interesujące Cię firmy i zorientować się w możliwościach działania w systemie franczyzowym. Taki plan działania sprawdza się, jeśli masz ukierunkowane zainteresowania oraz doświadczenie i wiesz dokładnie, w jakiej branży chciałbyś rozpocząć działalność. 


Franczyza na wyciągnięcie ręki


Zastanawia Cię, jak sprawdzić franczyzodawcę? Takie pytania nurtują wiele osób, nawet po znalezieniu potencjalnie odpowiedniego kandydata. Jeśli chcesz mieć pewność w kwestii przejrzystości współpracy, skorzystaj z naszego przeglądu firm działających w systemie franczyzowym. Każda z nich działa na jasnych i warunkach, dzięki czemu współpraca w ramach franczyzy może być równie owocna. 

 

Autor: Enterport


Zobacz więcej artykułów

Nawigacja